19 wrz
2013

II Forum Importu Równoległego 2013

Ocena problemu niedoborów leków w Europie, analiza systemów refundacji i wspierania substytucji, oszczędności z importu równoległego i handel równoległy w polityce konkurencji Komisji Europejskiej – to tylko niektóre zagadnienia, które zostaną zaprezentowane 26 września podczas II Forum Importu Równoległego przez ekspertów z kraju i zagranicy.

Tegoroczne Forum zatytułowane Pakiet dla dystrybucji równoległej w Polsce zostało podzielone na dwie części tematyczne dotyczące zagadnień najczęściej poruszanych w ostatnim roku.

W pierwszej części dotyczącej roli importu równoległego w systemie ochrony zdrowia swoje prezentacje poprowadzą Michał Pilkiewicz z IMS Health, Joanna Kmiecik Grudzień z URPL, Izabela Baran – Lewandowska z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Mariusz Kondrat z KONDRAT Kancelaria Prawno Patentowa. Wyniki swoich badań na temat systemów refundacji i wspierania substytucji w wybranych krajach UE przedstawi prof. Kjeld Møller Pedersen z University of Southern Denmark, wybitny międzynarodowy ekspert w dziecinie ekonomiki i polityki ochrony zdrowia.

Druga część tegorocznego Forum Importu Równoległego będzie dotyczyć eksportu równoległego. Stanisław Kasprzyk z IMS Health omówi podczas niej fakty i mity związane z eksportem równoległym, a Filip Borkowski pracujący w Komisji Europejskiej przedstawi zjawisko handlu równoległego w jej polityce konkurencji. Charles A. Gloor z Birgli AG zmierzy się z oceną problemu niedoborów leków w Europie, a Eliza Głuszko i Angel Givaja Sanz z Garrigues przedstawią uwagi do założeń nowelizacji tzw. ustawy refundacyjnej. Całość spotkania zostanie zakończona sesją pytań i odpowiedzi.