17 lis
2023

Wkrótce XI Forum Importu Równoległego

W jaki sposób zapewnić terminowy i sprawiedliwy dostęp do bezpiecznych, skutecznych i przystępnych cenowo leków? Co zmienią ostatnie nowelizacje Ustawy o Refundacji leków i Ustawy Prawo farmaceutyczne oraz jak wpłyną one na dostępność do leków w Polsce? Jak wyglądają aktualne statystyki i dostępne dane publiczne (MZ, GIF, URPL)? Jaką rolę w zapewnieniu dostępności mają do odegrania leki z importu równoległego? Jakie są możliwe scenariusze rozwoju na najbliższe lata?

Podczas dorocznej konferencji organizowanej przez Stowarzyszenie Importerów Równoległych Produktów Leczniczych eksperci przedstawią uczestnikom odpowiedzi na te i wiele innych pytań. XI Forum Importu Równoległego odbędzie się 29 listopada (środa) w godz. 10:00 – 15:00 w Sali Ludwikowskiej Hotelu Polonia Palace w Warszawie.

Wśród prelegentów: prof. Henryk Mruk (WSZiB w Poznaniu), Mariusz Kondrat, Justyna Stefańczyk-Kaczmarzyk (KONDRAT i Partnerzy), Marek Wądołowski (DR.MAX), Jana Nowak-Blahova (wiceprezes SIRPL), Tomasz Dzitko (prezes SIRPL).

Import równoległy jest formą dystrybucji leków na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Odbywa się równolegle do kanałów dystrybucji producentów i dotyczy tych samych produktów leczniczych. Leki z państw, gdzie są dostępne w niższej cenie, przepływają do tych, gdzie ich cena jest wyższa. Dzięki temu import generuje oszczędności dla pacjentów oraz systemu ochrony zdrowia.

Stowarzyszenie Importerów Równoległych Produktów Leczniczych jest organizacją branżową zrzeszającą podmioty działające na rynku dystrybucji równoległej w Polsce. Działa aktywnie na rzecz rozwoju importu równoległego oraz promuje prospołeczny charakter tego zjawiska.

Forum Importu Równoległego to doroczna konferencja poświęcona importowi równoległemu, podczas której omawiane są najważniejsze zagadnienia dotyczące rynku farmaceutycznego. Dzięki zróżnicowanej tematyce stanowi platformę dialogu, wymiany wiedzy i poglądów związanych z aktualnymi wydarzeniami.

 

Wkrótce XI Forum Importu Równoległego